Athéné: városvédelem

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Athéné városvédelem varázslata ami meg véd az olyan kellemetlen átkoktól, mint pl Zeusz villáma, és Poszeidon földrengése. Ezért rendkívül hasznos varázslat!

Egyetlen dolgot azonban módosítanák rajta, ha egy várost villámmal akarok sújtani és az védve van Athéné város védelem áldásával, akkor annyi történik, hogy nem tudom ezt végre hajtani, kapok egy rövid üzenetet és kész. Az áldás pontom nem csökken, és nyugodtan várhatom, míg lejár a védelem.
Ez szerintem nem helyes, ha valaki varázsol, az kerüljön áldásba függetlenül attól, hogy volt e hatása vagy sem, tehát ha villámot küldök valakire akkor vonják le az áldáspontjaimból, és ha Athéné városvédelme aktív volt akkor kapjak egy értesítést erről, hogy így jártam... természetesen a villámot elszenvedő fél is értesüljön az eseményről, hogy alkalomadtán legyen esélye megköszönni játékos társa kedvességét.

-Szerintem ez logikus lenne, mivel ugye varázsoltuk azt a villámot, csak nem jött össze.
-És szimpatikus is, mivel ha valaki veszi a fáradságot, és az áldáspontokat, hogy ilyen védelem legyen a faluján annak ellenére, hogy nem tudja ki mikor akarja megátkozni, akkor annak is kerüljön áldásába aki átkokat szór.
-Indokolná még az is a módosítást, hogy ebben a formában a városvédelem vajmi keveset ér, hiszen csak ki kell várni azt az időt míg lejár az áldás hatása, annyi Athéné meg ugye nincs, hogy egy 20 falus játékos minden faluját non-stop védeni lehessen.
 

DeletedUser

Vendég
Athéné pajzsa jelenlegi formájában csak egy dologra jó, deszerintem erre még senki sem használta:

Ha megtámadsz egy olyan játékost, aki elég messze van a társaitól, akkor érdemes odatenni a varázslatot. Távol levő társak bevédésére ugyanis sokan használnak varázslatot (Zeusz szekere, Athéné vegyes gyalogsága) Athéné pajzsa ezt szépen megakadályozza. A bárkákkal evező, távolról jövő csapatok érkezéséig face-to-face harcolhatsz az ellenfeleddel, és a milicia lesz az egyetlen komoly gondod.

Amire a varázslatot kitalálták, arra valóban nem, illetve alig használható. Tetszik ez a kis felerősítős ötlet. Ha már védelem, akkor védjen is, ne csak halogasson. Azon viszont érdemes lenne elgondolkozni, hogy az általad vázolt formában nem kellene-e egy kicsit drágítani?
 

DeletedUser

Vendég
szamomra is ugy lenne logikus ahogyan Perseus001 leirta. oszinten, en azt hittem az egesz ugy van, hogy leveszi a masiktol az aldast es en ertesitest kapok, hogy ki akart megatkozni.
 

DeletedUser

Vendég
Aki varázsolni akar a védett faludra, az csak kap egy piros csíkot, hogy nem lehet rád varázsolni. Áldás megmarad, és ha olyan hangulata van, akkor elköltheti másra, ha meg olyan hangulata van, akkor félóránként bepróbálkozik veled, hátha eltalálja a varázslatod hatóidejének lejártát.

Közben gondolkoztam, és lehet, hogy mégis jó így ahogy van, vagy más varázslatokat is meg kellene kicsit változtatni. Mert hát nem ez az egyetlen olyan varázslat, ami a valóságban jóval gyengébb, mint amit a leírása alapján gondolnánk.

Másik harmatgyenge varázslat szintén Athene varázslata: A bagolyka kirepül, és jelentést készít egy feléd tartó seregről. Nagyon jól hangzik, de egyre nehezebben hihető olyan valós harci helyzet, hogy valakinek a faluja felé csak 1-2 sereg tart. Ha pedig jön 6-7 fake, meg 1-2 éles, akkor elég nagy szerencse kell ahhoz, hogy a baglyot pont egy igazi támadás fölé röptesd.

Ugyanez a helyzet Héra 'Honvágy' nevű okosságával. Baromi jól hangzik, hogy az ellenséget honvágy gyötri, és gyengébben harcol. De itt is az a kérdés, hogy melyik sereget sikerül kiválasztanunk... amelyik tényleg erős? vagy amelyik csak elterelésnek lett indítva?

Persze vannak olyan szerencsés emberek, akik pont eltalálják... és talán akadnak olyanok is, akiket csak egy ember fenyeget, egy városból, egy sereggel...
 

DeletedUser

Vendég
Persze, vonja le az áldást, sőt, verje vissza a villámot a küldőre!
Gyerekek, hagyjunk már egy kis teret a támadásnak is!
Nem elég, hogy 4 óránként egy varázslatot lehet rányomni valakire?
Nem elég, hogy megtudja, ki küldte?
Mégis miből?
Beleírja a villám a nevet az épületbe?

Kíváncsi vagyok, ki küld 6-7 fake-támadást, darabját 60-70 katonával minimum.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem pont az aktív, támadó szellemű játékosokat védi a felvetésem.
Nem akarom itt illusztrálni a dolgokat, mert nem szeretném, ha valamelyik ötletemet megvalósítaná valaki, de a server üzemeltetői komoly bevétel kiesést is prognosztizálhatnak emiatt! :p
Én villám gyorsan megcsinálnám ezt a módosítást!

A rád küldött átkokról, és áldásokról jelentést kapsz, és ez így helyes!
Jó tudni kinek kell megköszönni. Nehogy már Sunyi Sanyi, aki 4 naponta lép fel 1x, anonimként suttyomban szórhassa itt az átkait...
És ez megint csak az aktív játékosokat védi.

A város védelem árával szerintem nincs gond, hiszen ha lesz 5-10 falud azt nem lesz egyszerű non-stop védeni városvédelem áldással így sem.
 

DeletedUser

Vendég
nem tudtok nagyban gondolkozni... készüljetek arra, hogy annyi áldástermelő templomotok legyen, hogy 1 percenként visszaállítsa az 500 áldáspontot istenenként és ezt 4× :p
 

DeletedUser

Vendég
Perseus001-al egyet kell értenem... ez nem gondoltam volna, hogy így működik, ennek így nem sok értelme van, hogy meg se tudom, hogy más átkokat akar szórni rám... ha le nem is veszi az áldást, akkor legalább egy jelentést küldjenek róla, hogy megháláljam...
 

Moira

Ex-CM
A legtöbb játékos nincs olyan sokat a gép előtt, hogy mindig ellenőrizni tudja a 12 órát, és annyi idő alatt vissza tudod generálni a szükséges áldás mennyiséget is.

Mások is mondhatnak rád ilyen varázslatot.

A játéknak nem célja, hogy biztos kivédési módot adjon dolgokra, ezáltal tudjuk a játékegyensúlyt fentartarni. Célunk, hogy minden isten ugyanolyan erős legyen, de stílusában eltérjen, hogy mindenki a saját magának való istent vagy kompozíciót tudjon választani.
 

DeletedUser

Vendég
Egy kérdésem van...

Ha valaki úgy sújt le rám mondjuk Zeusz villámával, hogy nincs rajtam a védelem akkor tudom, hogy ki volt az?

Mert ha igen akkor nincs értelme miről beszélni és ez a téma kifújt...

Mert ha védelem alatt vagy akkor ne tudd, hogy ki volt az... Mert gyakorlatilag nem jut el hozzád az átok. Ez nekem így logikus...

Tedd fel a védelmet és élvezd az életet. Ennyi.

Ha meg szeretnéd tudni, hogy ki volt az a válasz egyszerű... 4 lehetőség van. Ugye nem kell sorolnom. :)

Ne akarjatok mindent tudni! Mi sem akarjuk tudni, hogy mikor van rajtatok a védelem. :) Vagy hozzunk létre egy olyan témát is? ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent