ALAP NÉPESSÉG NÖVELÉSE falvakkal.

legyen-e ez az alapnép növelő bónusz

  • igen,legyen

    Szavazatok: 0 0,0%
  • ne legyen

    Szavazatok: 1 100,0%

  • Összes szavazó
    1
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser10230

Vendég
Az lenne az ötletem falvakkal kapcsolatban ha pélgául van egy 1-es szintű falunk hogy az növelje meg alapból a népességünket,meg annál magasabb szintű a falu annál jobban növelje az alapnépességünket.
1-es szint:50 szabadnépesség
2-es szint:100 szabadnépesség
3-as szint:150 szabadnépesség
4-es szint:200 szabadnépesség
5-ös szint:250 szabadnépesség
6-os szint 300 szabadnépesség
És ha több falunk amiket meghódítottunk azok is ugyanilyen arányban növelnék az alapnépességünket,de csak az a város részesülne ebben a bónuszban amelyik elfoglalta a falut.
 

DeletedUser9415

Vendég
Szia!
A falvak elég sok bónuszt nyújtanak (sarcolás, kifosztás, kereskedelem, egységek) ezzel már túl sok volna. Így a jutalmak nélkül max. egy városban 3500 népességet tudsz összegyűjteni (Tanya 40 szint: 3000 népesség+ Termálfűrdő: 300 népesség+ eke: 200 népesség.) Ha pedig tipusok szerint építed a városokat elég nagy hadsereget is tudsz gyártani. Továbba van a Népességnövekedés jutalom (+50 népességet ad) és van annak egy korlátja miszerint max. 300 népességet adhat egy városra. Itt hogyha az összes falut meghódítanád és felhúznád 6-os szintre akkor összesen pluszba 2400 (ha jól számoltam) népességet kapnál ami reneteg. Én Nem támogatom!
 

DeletedUser

Vendég
Ebben arányban nem támogatom, mert indokolatlanul magas népességnövekedést eredményez.
Ugye először célszerűen a legtöbb sarcot adó falut hódítjuk meg, és utoljára a legkisebbet, és akkor is megkapjuk plusz népességet, ha egyetlen nyersanyaggal sem járultunk hozzá, vagyis a falu szintjét figyelmen kívül kell hagyni.
A beadott nyersanyag figyelembe vétele indokolatlanul megbonyolítaná a számítást, és óriási tárkapactást igényelne, aminek gyors kezelése megoldhatatlan, tehát erre ne is gondoljunk.
Talán egy faluszámtól függő progresszív bónusz jöhetne számításba (p, 0-0-1-2-4-8-16-32), hogy a hódítás emberszükségletét vegye figyelembe.
 
Fent