Új tanya rendszer~ Élelmezés

DeletedUser

Vendég
ÉLELMISZER /egy fontos dolog ami a játékból kimaradt/

Üdvözletem!
Szeretném leszögeni, hogy én a Grepolist tartom a legjobb böngészőalapú többjátékos stratégiai játéknak.
Sok mindent számba vesz és gazdag a játék tartalma,DE a legfontosabbat mégis kihagyták belőle:az élelmiszer kérdését. Az élelmiszer hatalom. Kenyeret és cirkuszt!
Ugyebár a grepolisban 3FÉLE nyersanyag van jelenleg. Azért hangsúlyoztam ki, hogy FÉLE, MERT nem konkrét nyersanyagokat jelölnek, hanem nyersanyag típusokat.
FA:faanyagok ~diófa,olajfa~(olcsóbb könyen feldolgozható,gyakoribb nyersanyagok,tüzelőanyag)
Kő:kőzetek ~márvány,gránit~(drágább nehezen földolgozható,építőanyagok)
EZÜST:fémek,fizetőeszköz ~réz,ezüstpénz~ (viszonylag drárga, könyebben feldolgozható, eszközök anyaga ~kard~).
Az ezekkel való rendelkezés kétségtelenül fontos egy tratégiai játékban is, mégis a legfontosabb az élelem, ami nélkül nem volna népesség. jelölhetné búza,mivel az a legtöbbet termelt élelmiszer alapanyag.
BÚZA:élelmiszerek ~kenyér,tej~ !a szabad népeség létszámának fentartásához (esetleg növeléséhez) nélkülözhetetlen!

A Tanya: jelenleg ennek a szintje hatátozza meg a népességet szerintem ez határozhatná meg az óránként termelt búza mennyiségét és a búza határozná meg a népeség valódi számát.
Ha kevesebb az óránkánti búza termelés, mint a népesség (lakóépületek) áltáli felhasználás akkor fogy a népesség,ha egyenlő a két érték akkor stagnál, ha atermelt búza menyisége jóval több akkor növekedne a népességed.Búza termelés mértéke szintenként:+50búza óránként a farmon, a lakóépületek azonos szintenként:-40búza óránként,tehát így is +10búza az óránkénti nyereséged,amit bővítkezéseknél és kepzéseknél stb. lehet elhasználni.
A búzát ugyanúgy lehetne fosztani,mint a többi nyers anyagot, tehát háború esetén fogyna a búza, így szabad lakosság VISZONT békeidőben újra gyors növekedésnek indulna. Ez így természetes

Az az ötletem, hogy a városokban lehetnének lakóépületek, amik a népesség max. létszámát (népesség limitet) határoznák meg (szinttől föggően):
Lakótelepek:Ez adna helye a népesség "90"%-ának ~a nép:démosz~, búza "termelés" mértéke szintenként:-15búza óránként, szintenként: 40-60fő limit, maximális szint:40,
ilyenkor 2000fő a szabad néppességkorláta az épületnek.
Villa:Ez adna helye a népesség "10"%-ának ~arisztokrácia,tehetősek akik remek adóbevételi források~, búza "termelés" mértéke szintenként:-5 búza óránként, szintenként: 6-10fő limit & óránként +5fa,5kő,10ezüst (amit elraktározhatsz a vermedbe) termelés, maximális szint:30 ilyenkor 250fő a szabad néppességkorláta az épületnek.
Laktanya:Itt laknának a katonai egységeid (akiket kiképeztél,kinti csapatok),búza termelés mértéke szintenként:-20búza óránként, szintenként: 100fő limit, maximális szint:20, ilyenkor 2000 szabad népességnyi egység ellátására képes.

A Raktár:Ugyanúgy kezelné a búzát mint a többi nyersanyagot,de 30%-több férne bele belőle, ám fosztásoknál 3x anyit tudnának búzából zsákmányolni.
A Falvak:sarcolásnál és fosztásnál a faluvakból, búzából 3x többet adna, mint a többi nyersanyagból.

Az ötlet korábban be lett régebben küldve,vissza élni szerintem nem lehet vele (javítsatok ki, ha tévedek).
Érvem: pusztá ezen változtatásokkal, jóval élethűbb és izgalmasabb játékká válna a Grepolisz világa.
remélem egyet értetek
 
Fent