Új paraméter

DeletedUser9302

Vendég

Összefoglaló

Lenne egy ötletem ami felválthatná a morált, vagy cserélgetni lehetne világonként (mint a régi és az új rend).

Jelenlegi állapot
Nincs, de azért csinálom, hogy benn legyen :D

Leírás
A morált sokan elvetik, pedig az "igazságot szolgálja", tehát a kisebbeket védi.
De nem mindig a legjobb így kitakálta egy másik megoldást.
Egy új paraméter a neve: Támadó korlát : X%
Százalékosan működik, pl: 50% akkor kétszer olyan erőseket támadhatsz illetve fele olyan gyengéket (csak példa)
Nem Kívánom minden szerverre besuvasztani hasonlóan cserélődne a morállal mint a régi-új rend.
(Csupán néha lenne olyan, hogy nem lesz se ez se az).

Visszaélések megelőzése
Pont egy kicsit igazságosabbá tehetné a játékot.

Vázlatrajzok
FPCT.PNG

Érvelés
A morált sokan elvből gyúlölik, ezért egy másik müdszert alkalmaznék aminek ugyanilyen a hatása.

Nyilatkozat

Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Remélem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem

1kEE6.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9594

Vendég
"Százalékosan működik, pl: 50% akkor kétszer olyan erőseket támadhatsz illetve fele olyan gyengéket"
És szerinted hány %-kal kéne ezt megoldani?

"A morált sokan elvből gyúlölik, ezért egy másik müdszert alkalmaznék aminek ugyanilyen a hatása."
Akkor tulajdonképpen ugyanazt akarod más néven?

"Pont egy kicsit igazságosabbá tehetné a játékot."
Ezek szerint akkor valamit mégis változtatnál.

Mi van??

Nem támogatom
 

DeletedUser9594

Vendég
Ja és 3-szor olyan erőset miért nem támadhatnék egyébként?
 

DeletedUser9302

Vendég
"Százalékosan működik, pl: 50% akkor kétszer olyan erőseket támadhatsz illetve fele olyan gyengéket"
És szerinted hány %-kal kéne ezt megoldani?

"A morált sokan elvből gyűlölik, ezért egy másik módszert alkalmaznék aminek ugyanilyen a hatása."
Akkor tulajdonképpen ugyanazt akarod más néven?

"Pont egy kicsit igazságosabbá tehetné a játékot."
Ezek szerint akkor valamit mégis változtatnál.

Mi van??

Nem támogatom

1. A következőkben erre választ kaphatsz.
2. Nem ugyanaz, de ha ismered a morált akkor rájöhetsz (nem piszkálás képpen ne érts félre )
3. A morál ugyebár gyengíti a sereged ha gyengébbeket támadsz ennyi.
Itt pedig egyszerűen egy arányos határt szab a támadásoknak, ami egy új paraméterként működne, de a hatása úgyanaz mint a morálé csak másképp. Mint a foglalási rend.

Ja és 3-szor olyan erőset miért nem támadhatnék egyébként?

Nem én vagyok az InnoGames szóval nem tudom kisilabizálni mennyi lenne az optimális illetve au erősebb és a gyengébb támadások aránya egyezzen-e.
 

DeletedUser8461

Vendég
Bocsáss meg Darkest, biztosan bennem van a hiba, de nem értem miről szól ez.
 

DeletedUser9302

Vendég
Tudom, kicsit különleges figura vagyok :D

Röviden arról szól, hogy csak a megadott %-os különbséggel támadhatsz,

pl: van 1 00 00 pontod és 50% a keret

Akkor min. 5000 max 15000 pontos játékost támadhatsz, de ez csak egy példa

Hasonlót szerettem volna mint Kh-n de mivel lusta vagyok utánanézni ezért az én elképzelésem is belekerült :)

(Szóval bennem a hiba nem benned :D)
 

DeletedUser

Vendég
Ez még a morálnál is rosszabb lenne. Hogy csak pár példát mondjak. Engem jelenleg a mostani pontszámok alapján 87 ember tudna támadni a pí szerveren és én is csak ennyi embert tudnék támadni. Teljesen beszűkítené a lehetőségeket. Pont az az emberek baja a morállal, hogy nehézzé teszi néhány város foglalást amelyek stratégiailag fontos helyen vannak. Azonban a morállal az volt a cél, hogy kiegyenlítettebbé tegyék a játékot. Nem igazságosabbá! Igazságtalan talán az, ha neked több városod van mint gipsz jakabnak? Nem! Te többet tudtál fenn lenni, aktívabb és ügyesebb voltál. Szerintem a morál esetében a képletbe kellene inkább belenyúlni és azt korrigálni. Most a morál minimuma ~31%, ha a képletben szereplő "+0.3" mondjuk 0.5-0.6 lenne akkor 51-61% lenne a morál minimuma, ami már az elviselhető kategória. Ha pedig ezzel párhuzamosan a szerencse faktor "mozgástere is szűkülne a mostani +-30-ról +-15-re, akkor sokkal kiszámíthatóbb lenne a dolog. A Te javaslatod sokkal nagyobb korlát lenne és sokkal inkább beszűkítené a lehetőségeket mint a morál. Egyszerűen emberek azért hagynák abba a játékot, mert nincs célpont a közelükbe, nem tudnak kivel harcolni. Az olyan esetekről már nem is beszélek, hogy valakit meghív egy barátja a szerver indulása után mondjuk 2 hónappal. A környéken mindenki már 7-8 várossal rendelkezik. Ő kit foglaljon amikor mondjuk eléri a 4300 pontot? Csak az alapítás lehetősége maradna neki, ismét csak korlátozná a javaslat az ő játékát. Sem támadni nem tudna, sem őt nem tudnák támadni. Vagy. Támadsz valakit, neked 20000 pontod van, neki 10300. Látja, hogy ebből baj lesz, el fogod tudni foglalni, és lebontja a termálfürdőt mondjuk. Máris nincs meg az 50% pontja hozzád képest. Lehetne még sorolni, hidd el. Ez egy rossz ötlet.
 

DeletedUser

Vendég
Darkest nem utólag kéne rájönni, hanem előtte kéne gondolkozni - bár bocsi. :/
 
Fent