Új játék elem. Természeti erők.

DeletedUser

Vendég
Üdv.

Lenne egy ötletem, mely nehezítené valamenyire a játékot.

Ez peddig egy új játék elem lenne a természeti erők.

A természeti erők tengereken vagy akár szárazföldön szigeteken is lehet. Ezeknek az erőknek lenne egy időkorlátja.
Ami egy külön szálon futna. Viszont az idő korlát napi 2 alkalom, ami mindig változna, hogy este vagy reggel, délelött, vagy délután.
Egy táblázat, hogy mikor várható mondjuk egy hurikán a tengeren földrengés a szigeteken, vagy egy sima tornádó. Ezt a játékba grafikai szempontból nem muszály bevezetni csak leszimulálni.

Pl:

Hurikán: Hajóid hurikánba hajóztak. Elvesztett egységek: 3 szálító hajó, 10 jelző, 5 triremma.
Törnádó: Hajóid tornádóban halált szenvedtek. Veszteségek: 3 jelző hajó 2 biremma.
Földrengés: xxxxxx városodnál földrengés volt, megrongált épületek 16-os fal.

Szerintem sokat lendítene a játék élményem.

Valamint egy újabb prémium lehetőség, amit a hajók indulása elött kell aktíválni. Pl: Hajóid 30 % gyorsabb.

Hát ez röviden és tömören ennyi lenne. Várom a véleményteket.


Tisztelettel:

Minato Namikaze
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7081

Vendég
Jó ötlet, én támogatom, de sok legós, ki a pontra játszik majd, ellenezni fogja. Mondjuk ők nem tudnak érdekelni.
 

DeletedUser10339

Vendég
Én sem támogatom.A haladók könnyebben el tudnák foglalni a kezdőket(tudom hogy, ők is sérülnének a természeti erők miatt de, nem éreznék meg annyira a változást a kezdőkhöz képest).
 

DeletedUser

Vendég
ebben a formábban nem támogatom, kissé átdolgozva jó lenne
 

DeletedUser

Vendég
Ez szerintem jó lenne. Az indokam az az, hogy a kicsik kevesebbel támadnak, nekik kevesebb megy el a 30%-kal. A nagyobbak nagyobb hadsereggel támadnak. Így ők többet veszítenek. Ennyi az egész
 

DeletedUser

Vendég
Nem támogatom, mivel ez a kezdőknek nagy hátrány! De ha mondjuk tornádó meg hurikán a csapatok max 10-15%-át sebesítené támogatnám, mert így egyenlő esélye lenne egy kicsinek is meg nagynak is mivel nem véletlenszerüen rongálná a csapatokat hanem a csapatok azonos %-át!... Pl ha egy kezdőnek van 10 hajó és elkapná a tornádó a hajók 10%-a süllyedne el azaz 1db elsüllyed és ha egy nagyobb már 100 hajóval menne akkor 10db süllyedne el, így már nem a kicsit rongálná jobban hanem a nagyot is emgrongálja ugyannyi x%-al!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem ez egy stratégia játék, ahol jól kell tervezni, precízen időzíteni stb. Természetesen kell, hogy legyen benne véletlen változó is, ez most a szerencse faktor. Ennek az ötletnek semmi értelmét, hasznát nem látom. Eddig is gyorsabban lehetett fejlődni a legózóknak, mert matematikailag jobban jártak ha fesztiváloztak, mintha HP-ből gyűjtötték volna a kp-t. Ez még inkább arra sarkallná őket. Továbbá kiszámíthatatlanná tenné a játékot. A következő lépés mi lenne? Lehetne fejleszteni egy révész kapitányt akinek segítségével ki tudod kerülni a hurrikánokat, tornádókat? Igaz így a menetidőd x%-al növekedne. Lehetne még ragozni, de szerintem ez rossz ötlet, nem növelné semennyivel a játék élményt, csak még kiszámíthatatlanabbá tenné. Arról nem is beszélve, hogy a játékosok körében is visszatetszést keltene, mert csak negatív hatása van.
 

DeletedUser

Vendég
jo az ötlet de a földrengést meg kelene változtatni pl: egységeid föld rengés miat le lasultak és oda veszett:4 hoplita és 6 parityás
 
Fent