Új isten: Apollón

  • Témaindító -Fekete hattyú-
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló:
Gondoltam jól jönne egy új istenség a játékba: Apollón.

Jelenlegi állapot:
Jelenleg nem szerepel a játékban.

Leírás:
Apollón Zeusz és Létó gyermeke, Artemisz ikertestvére. A Nap, a költészet, a jóslás, a zene, a tánc, a művészetek, az íjászat, a gyógyítás és a gyarmatosítás istene. Apollón csak tavasztól őszig tartózkodott az Olümposzon, a tél beálltával hattyúk vontatta szekerén a Hüperboreaszok földjére vonult vissza, ahol örök tavasz van. Szent állatai közé tartozik a hattyú emellett a farkas és a delfin. Neki szentelt növények a pálma, az olajág és a babér. Általában nyíllalés íjjal ábrázolják, mint szépséges ifjú, hajában babérkoszorúval, amely miatt a legenda szerint nem őszült meg soha, és a babér is örökzöld maradt. A líra és a háromlábú jósszék is hozzátartozott Apollón megjelenéséhez.

Isteni erők:
A múzsa csókja: Apollón támogatja kulturális rendezvényeidet. A városi fesztivál és a színházi játékok megrendezése 20%-kal kevesebb nyersanyagba kerül. Ez 1-es szerversebességnél 12 órán belül, 2-es szerversebességnél 6 órán belül, 3-as szerversebességnél 4 órán belül kiadott parancsra érvényes. 400 áldáspontba kerül.
Hódító erők: A gyarmatosító hajó sebessége a kétszeresére nő. Ez 1-es szerversebességnél 6 órán belül, 2-es szerversebességnél 3 órán belül, 3-as szerversebességnél 1,5 órán belül elindított gyarmatosító hajóra vonatkozik. 350 áldáspontba kerül.
Áldás és átok: Apollón fényessége ragyogja be az eget, ezzel nappal elvakítja tengerészeidet, míg éjszaka jelzőfényként mutatja az utat Nappal 10%-kal lassítja az úton levő egységeket, míg éjszaka 10%-kal felgyorsítja őket. 150 áldáspontba kerül.
Gyógyító: Megszünteti a pestis varázslatot a városodon (csak saját városra lehetne varázsolni). 200 áldáspontba kerül.

Mitikus lények:
Grepolisban Apollón rendelkezik a nimfákkal és a főnixekkel.

Nimfák:a szépség, a termékenység, a természet alkotó és tápláló erőinek megtestesítői.
Fa:1800 Kő:1250 Ezüst: 1500
Áldás: 200
Népesség: 20
Támadás: Ütőfegyver 240
Védekezés: Ütőfegyver 300 ,Szúrófegyver 400 ,Távolsági fegyver 450
Sebesség: 12
Zsákmány: 200
Szükséges templom szint: 6

Főnixek:gyönyörű vörös-arany tollazatú hím madarak, melyek életük végén fahéj-ágacskákból fészket építenek, meggyújtják, és vele együtt porrá égnek. A hamvakból ezután egy új, fiatal főnix születik.
Fa:2200 Kő:3000 Ezüst: 2500
Áldás: 275
Népesség: 30
Támadás: Távolsági fegyver 540
Védekezés: Ütőfegyver 450 ,Szúrófegyver 360 ,Távolsági fegyver 600
Sebesség: 24
Zsákmány: 660
Szükséges templom szint: 12

Visszaélések megelőzése:
Szerintem nem lehet vele visszaélni.

Vázlatrajzok: images (2).jpg images5.jpg images (1).jpg

Érvelés: Én ürülnék egy új istennek, habár tisztában vagyok vele, hogy nem most fogják bevezetni.

Nyilatkozat:
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem (legalábbis nem láttam hogy valaki felvetette volna)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szépen ki lett dolgozva és az áldások is elfogadhatóak :)
Részemről támogatva :)

Bár az Innogames nem túl vevő az istenes ötletekre :(
 

DeletedUser8143

Vendég
Pedig erre lehetne vevő, mert szerintem a beküldöttek közt ez lett a legjobb. Támogatom :)
 

DeletedUser

Vendég
Nekem is tetszik az ötlet, jók az áldások, bár a gyarmihajó sebességének megváltoztatásával nem vagyok kibékülve, azt szerintem nem kéne megbolygatni. Ezen felül támogatom.
 

DeletedUser

Vendég
Ez jól hangzik,és jól le lett irva !

Nekem a Gyors gyarmi tetszik meg a főnix.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem is jó!
Meg ez jól ki van dolgozva!
Támogatom! :)
 

DeletedUser

Vendég
Szép kidolgozás de a gyarmi sebességet én sem pártolom. A többi jöhetne.
 

DeletedUser8143

Vendég
Mi a gond a gyarmigyorsítóval? Ha valaki gyorsan akar messzire elkerülni a helyéről (mert pl. sűrűn támadják, vagy közelebb a szövetségéhez, stb.) annak tökéletes.
 

DeletedUser8330

Vendég
Nekem igenis tetszik a kidolgozás.
Ám nem hinném, hogy kellene még egy isten.
Meg talán a varázslatok kerülhetnének kevesebbe is.
Sajnálom, de nem támogatom.
 

DeletedUser

Vendég
nagyon tetszik az ötlet de a föxek erösebbek enél pl:mint az erüniszek, 1156 távolsági,500 szúró frgyverek ellen, 492 távolsági 575 ütö, és a legeröseb mitologiai egységek közé tartozna. de amugy jo ötlet
 

DeletedUser10339

Vendég
Az ötlet nem rossz de, a gyarmi sebbeség duplázóval nem értek egyet.A múzsa csókja még határeset.
 

DeletedUser10420

Vendég
Szerintem is jó ötlet még több istent betenni. De ha elég sok isten lesz lesz, akkor lehetne variálni azzal a dolgot, hogy bizonyos istenek nem tűrik meg a másik isten imádatát. Jelenleg az isteneket kifejezetten bónuszként használjuk, így ha meg van a 5., 6., (majd 7., 8., stb) városod, istenek számától függően. Már nem ad mást , mint újabb bónuszt. Be lehetne vinni a játékba egy új személyiség kifejező eszközt, ha bizonyos irányúltságú , stílusú emberek , azonos irányúltságú isteneket imádhatnának a városaikban. A görögök is tiszteltek mindenféle istent, de egy egy-egy városállamnak és gyarmatainak (grepoban játékosnak) egy preferált kiválasztott istene volt. Például , aki szeret támadni, az Zeusz, Hádész, Athéné, stb. , Aki inkább építkezni, az héra, athéné, merkúr, poszeidon, stb. Persze ehhez változtatni kellene a varázslatok hatását, hogy tényleg támogassa az adott játékstílust. Viszont kemény csatákat lehetne vívni mondjuk egy alvilágimádó szekta és egy kereskedelmi szövetség között :)
 

DeletedUser10992

Vendég
Arra van Atalanta a hős és szigetküldiből meg feljavitott csapatmozgás tessék :D
 

DeletedUser10370

Vendég
Tisztelt -Fekete hattyú-!

Az ötlet nem rossz, szépen ki is lett dolgozva.A leírás megvan, kicsit bemutatja a hőst, jó az!Az isteni erők sem rosszak, egyedül a hódító erőkkel van probléma.Azért is, mert ha közel van az ellenfél, időd sincs reagálni.Atalanta+feljavított csapatmozgás+hódító erőkkel az ellenfél beül hozzád, mire bekapcsolnád a gépet vagy fellépnél telefonról.Nagyon aktív játékos vagyok, de ezt így sem támogatom, ehelyett kéne mást kitalálni.A mitikus lényeknél 1-2 dolog lenne...A sebességen kéne változtatni.A nimfák majdnem olyan lassúak, mint a gyarmi.A Főnix-et szerintem megérné erősíteni, hogy távolsági sebző is legyen a repülő lények között.A támadását erősítsd meg, vagy a szükséges áldást csökkentsd le.A sebességet meg itt is növeld, mert repülő lényhez képest lassú.60-as sebességet lehetne neki adni nyugodtan.
 

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló:
Gondoltam jól jönne egy új istenség a játékba: Apollón.

Jelenlegi állapot:
Jelenleg nem szerepel a játékban.

Leírás:
Apollón Zeusz és Létó gyermeke, Artemisz ikertestvére. A Nap, a költészet, a jóslás, a zene, a tánc, a művészetek, az íjászat, a gyógyítás és a gyarmatosítás istene. Apollón csak tavasztól őszig tartózkodott az Olümposzon, a tél beálltával hattyúk vontatta szekerén a Hüperboreaszok földjére vonult vissza, ahol örök tavasz van. Szent állatai közé tartozik a hattyú emellett a farkas és a delfin. Neki szentelt növények a pálma, az olajág és a babér. Általában nyíllalés íjjal ábrázolják, mint szépséges ifjú, hajában babérkoszorúval, amely miatt a legenda szerint nem őszült meg soha, és a babér is örökzöld maradt. A líra és a háromlábú jósszék is hozzátartozott Apollón megjelenéséhez.

Isteni erők:
A múzsa csókja: Apollón támogatja kulturális rendezvényeidet. A városi fesztivál és a színházi játékok megrendezése 20%-kal kevesebb nyersanyagba kerül. Ez 1-es szerversebességnél 12 órán belül, 2-es szerversebességnél 6 órán belül, 3-as szerversebességnél 4 órán belül kiadott parancsra érvényes. 400 áldáspontba kerül.
Hódító erők: A gyarmatosító hajó sebessége a kétszeresére nő. Ez 1-es szerversebességnél 6 órán belül, 2-es szerversebességnél 3 órán belül, 3-as szerversebességnél 1,5 órán belül elindított gyarmatosító hajóra vonatkozik. 350 áldáspontba kerül.
Áldás és átok: Apollón fényessége ragyogja be az eget, ezzel nappal elvakítja tengerészeidet, míg éjszaka jelzőfényként mutatja az utat Nappal 10%-kal lassítja az úton levő egységeket, míg éjszaka 10%-kal felgyorsítja őket. 150 áldáspontba kerül.
Gyógyító: Megszünteti a pestis varázslatot a városodon (csak saját városra lehetne varázsolni). 200 áldáspontba kerül.

Mitikus lények:
Grepolisban Apollón rendelkezik a nimfákkal és a főnixekkel.

Nimfák:a szépség, a termékenység, a természet alkotó és tápláló erőinek megtestesítői.
Fa:1800 Kő:1250 Ezüst: 1500
Áldás: 200
Népesség: 20
Támadás: Ütőfegyver 240
Védekezés: Ütőfegyver 300 ,Szúrófegyver 400 ,Távolsági fegyver 450
Sebesség: 12
Zsákmány: 200
Szükséges templom szint: 6

Főnixek:gyönyörű vörös-arany tollazatú hím madarak, melyek életük végén fahéj-ágacskákból fészket építenek, meggyújtják, és vele együtt porrá égnek. A hamvakból ezután egy új, fiatal főnix születik.
Fa:2200 Kő:3000 Ezüst: 2500
Áldás: 275
Népesség: 30
Támadás: Távolsági fegyver 540
Védekezés: Ütőfegyver 450 ,Szúrófegyver 360 ,Távolsági fegyver 600
Sebesség: 24
Zsákmány: 660
Szükséges templom szint: 12

Visszaélések megelőzése:
Szerintem nem lehet vele visszaélni.

Vázlatrajzok: 218 bővítmény megtekintése 219 bővítmény megtekintése 220 bővítmény megtekintése

Érvelés: Én ürülnék egy új istennek, habár tisztában vagyok vele, hogy nem most fogják bevezetni.

Nyilatkozat:
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem (legalábbis nem láttam hogy valaki felvetette volna)


Artemisz már rendelkezik Megtisztító varázslattal: amiben minden ártó varázslatot levesz a városró. Így a gyógyító varázslat felesleges.

Az a varázslat meg hogy éjjel lassítja nappal meg gyórsitja a hajok sebességét, max éjjelre érné meg, nappal senki nem tolná el magára ilyen feltételekkel főleg hogy sokan nappal gépeznek és csatáznak.
 

DeletedUser8693

Vendég
Gondolom nappal az ellenségre varázsolnánk ezt, hogy őt lassítja...
 

DeletedUser10826

Vendég
Ez az isten keregélés már lezajlott akkor amikor megnyitották Achilles világot és vele együtt Artemisz istenőt!Megemelték az épöület szinteket.Azután jöttek sor ban a fejlesztések.
Lépjetek vissza az első hozzászóláshoz és nézzétek meg a dátumot.
smiley_emoticons_idea2.gif

Szerintem bőven elég,hogy van szigetküldetés,6 isten,hősök,arany kereskedés és kezdőt segítő küldetések.Inkább az aktivitással kellene foglalkozni!
smiley_emoticons_kolobok-sanduhr.gif
 
Fent