Új hajótípus: Liburnák

DeletedUser10056

Vendég
Összefoglaló


"A rómaiak az első pun háború idején (i. e. 3. század) építettek először hajókat, melyeket a karthágóiaktól másoltak. Rövid idő alatt hatalmas flottát építettek. A legenda szerint egy partra sodródott karthágói ötevezősoros hadihajó mintájára építették meg 100 hajós flottájukat. A hajókat továbbfejlesztették, csapóhidat, corvust helyeztek a hajóra. A két- és háromevezősoros hajótípusokat is átvették a görögöktől birema illetve trirema néven

Később a rómaiak a kisebb hajókat részesítették előnyben a harctéren, és a nagy többevezősoros hadihajókat felváltották az egy evezősoros liburnák. Az i. e. 1. századtól a liburnák alkották a római flották zömét. Jelentős szerepük volt a Földközi-tenger keleti részét veszélyeztető kalózok visszaszorításában, illetve az actiumi tengeri ütközetben (i. e. 31) a győztes Octavianus seregében. A két dunai hadiflotta a liburna folyami változatát is alkalmazta." -wiki

Úgy gondolom, hogy mióta a grepolis van, a hajók összetétele nem nagyon változott, mindig biremák és jelzőhajók voltak a fő típusok. Ezen gondoltam, hogy változtatni kéne, és egy kis történetlecke után megtaláltam a liburnákat. A liburnák gyorsabbak, de gyengébbek voltak, mint a nagyobb hajók és nagy számban lehetett őket készíteni. A triremák kistestvére lehetett.

Jelenlegi állapot


3 fajta hadihajó van, a védő birema, a támadó jelzők és a trirema (amit alig használnak, mert nem éri meg).

Leírás


Természetesen a liburnák bevezetése a célom. Az erejét nézve a legfontosabb az lenne, hogy gyengébb legyen mint a birema vagy a jelző, de gyorsabb azoknál. Így valamelyest megtudja kavarni a fontossági sorrendet.



Népesség: 9
Támadó érték: 150
Védő érték:150
Gyorsaság (1es sebességű világon): 20


A nyersanyag igénye és a építési idő nem lényeges egyelőre(ha történelmileg hűek akarunk maradni, akkor kisebb a nyersanyagigénye a többi hadihajónál). Az akadémián a 28. szint után lehet fejleszteni.

Egy normál szerveren teljesen felépített városban 2356 helye van az embernek egységekre.

Birik esetében ez 294 birema, aminek a védő ereje 160, azaz összesen 47040 védőpont.
Jelzők esetében ez 235 Jelző, aminek a támadó ereje 200, azaz 47000 támadópont.

Liburnák esetében ez 261 liburna lenne, aminek a védő és támadó ereje is 150, azaz 39150. Ez jóval kevesebb, mint a másik kettőé, de cserébe gyorsabb és mind támadásban, mind védelemben használható.


Visszaélések megelőzése


Nem hiszem, hogy vissza lehet vele élni. Habár a foglalásokat kicsit megkönnyíti, mert egyszerre mehet támadó és védő hajó is.

Vázlatrajzok


Egy igazi liburna így nézett ki:
44.jpg
Liburna_Rome_BC31.jpg

Én arra gondoltam, hogy a képen egy biremánál rövidebb hajó fog szerepelni, zöld színnel, és legyen az elején valamilyen döfőorr.

Érvelés


A játék izgalmasabb lenne stratégiailag, végre egy új hajótípus kerülne bevezetésre, és ez csak az első megálló lenne.
Emellett a triremák megerősítése is jó ötlet, erről már hallottam ezt-azt. Itt arról lenne szó, hogy a trirema erejét nagyon megnövelnénk, de a sebessége maradna lassabb(így lenne egy lassabb de erősebb hajónk).
Nem gondolom, hogy ez lesz a nyerő hajó, de azt igen, hogy kell valami új hajóügyekben is.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem

Artii
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
igen ,szerintem jó ötlet
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
Nem Támogatom!

Tudom lehet ez rosszul esik, de ha elolvasod a következő pár sort akkor megértheted miért nem támogatnám az ötletet.
Egyrészt, azért, mert minden funkcióra van megfelelő hajótípus.
Másrészt a liburnák a Triremák féle osztott funkciót töltenék be.
Se védő se támadó hajó, így szintúgy nem érné meg a gyártása.
Ezen felül, ha jól értelmeztem az ötletedet, akkor az idővel van a problémád.
Tehát ennek a hajónak csak a sebessége lenne ami miatt lehetne használni.

Én a helyedben, egy gyengébb támadóerejű, de gyors hajót vezetnék be, így a két funkciója ellensúlyozná egymást.
 

DeletedUser10056

Vendég
Köszönöm, nem esik rosszul, azért tettem ide fel, hogy mindenki elmondhassa a véleményét.

"Másik elképzelésem, ha túl erősnek tartanátok a hajót, hogy a Támadó értékét csökkentsük le 125-re, de a Védő érték maradjon 150."

Mint írtam ezeken lehet változtatni, a fő dolog egy új hajó létrehozása. Német és magyar szervereken a felmérésem szerint erősebb hajót akarnak az emberek.

A kérdésem: egy új hajót támogatnál? Vagy egyáltalán nem akarsz új hajót?
 

DeletedUser

Vendég
Vitatkoznék Darkesttel. Ez igenis egy jó ötlet. Ezt nem csak Te ismerted fel Artii, a játékfejlesztők is észrevették. A tiremákat szinte senki nem használja. Ez a hajótípus viszont hasznos volna, különösen lassú egységsebességű szervereken. A tiremák baja, hogy - egy főre vetítve - sem védő, sem támadóértékben nem közelítik meg a jelzők vagy a biremák hatékonyságát, ráadásul nagyon lassúak is. Az általad javasolt hajótípus sem lenne olyan erős sem védekezésben, sem támadásban, azonban az univerzális jellege és a sebessége ellensúlyozná ezt. Mindenképpen támogatom!
 

DeletedUser9302

Vendég
Tisztelt rookie999!

Semmilyen körülmények között nem állítottam, hogy ez egy rossz ötlet.
Én nagyon örülnék egy új hajótípus bevezetésének.
Triremákat én sem használok, ellenben az ötletben megfogalmazott hajó egy olyan hajót vázol, ami gyengébb a triremánál, ellenben gyorsabb és kevésbé népességigényes.
Én, Artii kérdésére válaszolva támogatnám az új hajó bevezetését.

Több variációt támogatnék:

- 150-es támadóérték, amit 8 szabadnépesség igény (továbbiakban szn.) 25-ös sebsség ellensúlyozna
- 300-as támadóérték, 20 szn. amit 20-as sebesség ellensúlyozna

Ami biztos, hogy támadójellegú gyors hajó az ami nekem megfelelne. Most, hogy magas értékhez magas népességkorlátot, vagy alacsony értékhez alacsony népességkorlátot társítunk annak ugyanaz az eredménye.

A te ötleteddel annyi a problémám, hogy szintén kétfunkciós hajó.
Olyan mint egy gyengébb, de gyorsabb triremma (tehát ugyanolyan a végeredmény).

Én emelnék mindkét értéken, (tehát 230 támadóérték 200-as védőérték) a népesség lehetne 10 (ellensúlyozni a sebességét), sebesség 20-25 között.

Tehát nem lehet minden paraméter magasan, egynek legalább ellensúlyoznia kell a másik kettőt.
 

DeletedUser

Vendég
Nem értünk egyet! Valóban teljesen hasonló lenne a tiremához, de pont a sebességbeli jelentős változás lenne az erénye. Még egyszer mondom, lassú szerveren, ahol az egységsebesség is lassú, ez hatalmas előny volna. Továbbá a fronton lehetne az ilyen típusú hajót remekül használni, ahol rengeteg az akció. A tiremákat azért nem használják a játékosok, mert gyengébb a támadó és védőértéke is, mint a jelzőnek és a birinek, mellette még sokkal lassúbb is. Ennek a hajótípusnak pont a sebessége lenne a legnagyobb erénye. Anno szerepelt is a fejlesztők tervében, egy hasonló típusú hajó bevezetése, talán nem véletlenül... A te javaslatoddal az a gond, hogy amennyiben a támadó hajók erejébe belenyulnak, akkor a védőhajóknál is kell hasonló változtatás. Ebben a javaslatban viszont egy kihasználhatatlan meglévő hajótípust tennének "használhatóvá" egy kis változtatással.
 

DeletedUser10056

Vendég
Hát igen, sok féle variáció létezik, és nem lehet mindig mindenkinek jó.
A fő koncepcióm, hogy van a közepes sebességű és erejű birema és jelző. Emellett lenne jó, ha a triremákat sokkal jobban megerősítenék(pl. 11 szn. mellett 250 támadó és védő érték is) és maradna a sebessége. Ezzel lenne egy erősebb, de lassabb hajónk.

Ezek mellé lehetne a liburnákat behozni, ami gyengébb hajó lesz, de gyorsabb.
A triremákkal szerintem elégedett lenne az, akinek erős hajó kell, míg a liburnákkal az aki a gyorsaságot kedveli.

Gyors átszámolom 2356 népességgel:

Birema 294 darab 47040 védőérték 15ös sebesség.
Jelzőhajó 235 darab 47000 támadóérték 13as sebesség.
Új trirema 214 darab 53500 támadó és védőérték 9es sebességgel.
Liburna 261 darab 39150 támadó és védőérték de 20-25 sebességgel.

Lehetne bőven választék :)
De ezeket a számokat úgy lehetne variálni, ahogy a játékosok többsége szeretnék.
 

DeletedUser

Vendég
Vitatkoznék Darkesttel. Ez igenis egy jó ötlet. Ezt nem csak Te ismerted fel Artii, a játékfejlesztők is észrevették. A tiremákat szinte senki nem használja. Ez a hajótípus viszont hasznos volna, különösen lassú egységsebességű szervereken. A tiremák baja, hogy - egy főre vetítve - sem védő, sem támadóértékben nem közelítik meg a jelzők vagy a biremák hatékonyságát, ráadásul nagyon lassúak is. Az általad javasolt hajótípus sem lenne olyan erős sem védekezésben, sem támadásban, azonban az univerzális jellege és a sebessége ellensúlyozná ezt. Mindenképpen támogatom!

Ennyi erővel paraméterezzük át a triremákat és meg van oldva minden.
Úgy is alig használja valaki.
 

DeletedUser

Vendég
Ha olvastad a fejlesztők terveit, akkor pont ez szerepelt benne. Igaz ez még tavaly történt és azóta sem történt semmi, sok-sok más változtatás maradt talonban. (haditanács, katák népességének és hatékonyságának változtatása, stb.)
 

DeletedUser10056

Vendég
Ennyi erővel paraméterezzük át a triremákat és meg van oldva minden.
Úgy is alig használja valaki.

Az sem lenne rossz, ha a triremák erősebbek lennének, de a fő koncepció, hogy több variációnk legyen hadihajókra. Van 3 hadihajónk + hidra, ezzel szemben szárazföldön 7 egységünk van + egy rakás mitológiai, aminek egy részét nem is használjuk.
 

Moira

Ex-CM
Az új egységek, istenek mindig nehéz kérdés, mert sok kódolást és komoly játék egyensúlyi kérdéseket vet fel.
Folyamatban van az egyensúly újragondolása, és az egységek átalakítása. Sajnos jelenleg nem tudok egy ilyen javaslatot sem továbbítani, térjünk vissza rá akkor, amikor már lezárult az egyensúly módosítása (amit nem tudok pontosan időzíteni, csak azt tudom mondani, hogy folyamatosan szivárog be a játékba). Köszönöm az alaposan kidolgozott és átgondolt javaslatot.
 

DeletedUser

Vendég
Valamilyen szinten jó volna valami változtatás a hajóknál , de új hajótípust szerintem is fölösleges, így se nagyon használjuk a gyújtóhajót és a triremát sem , inkább ezeket módosítsák a jó irányba , és akkor megvannak oldva a problémák. Az ötletet nem támogatom
 

DeletedUser

Vendég
Az új egységek, istenek mindig nehéz kérdés, mert sok kódolást és komoly játék egyensúlyi kérdéseket vet fel.
Folyamatban van az egyensúly újragondolása, és az egységek átalakítása. Sajnos jelenleg nem tudok egy ilyen javaslatot sem továbbítani, térjünk vissza rá akkor, amikor már lezárult az egyensúly módosítása (amit nem tudok pontosan időzíteni, csak azt tudom mondani, hogy folyamatosan szivárog be a játékba). Köszönöm az alaposan kidolgozott és átgondolt javaslatot.

Biztos vagyok benne, hogy ez lenne a jó megoldás
 

DeletedUser10430

Vendég
Egyszerűen nincs szükség 3 újabb hajótípusra, aminek a lényege ugyanaz.
A tűzcsónakos ötleted nyugodtan törölheted, ha ezt támogatod, mert: ez a 2 ugyanaz, csak ez jobban ki van dolgozva.
 

DeletedUser10056

Vendég
A pontos értékek nem fontosak. Rengeteg jó verzió van.
Szeretem az "arányos" dolgokat...ezért hiszem azt, hogy a birema és a jelző mellé jó lenne egy ezeknél összességben gyengébb, de gyorsabb és univerzális hajó. Meg egy lassabb, de erősebb és univerzális hajó.

Azaz a trirema sebességét visszacsökkenteném a régi értékre, és inkább az öszzerejét(erő/népesség) növelném meg számottevően. Így nem csak védő és támadó városokról beszélhetnénk, hanem gyors támadóról, gyors védőről, lassú védőről és lassú támadó városokról.
U.i: meg természetesen megmaradt a tiszta támadó és védő város is(jelző és biri átlagos sebességgel és erővel).

De elégedett vagyok a jelenlegi hajókkal is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent