Új hajó:Pentékonterosz

DeletedUser10568

Vendég
Összefoglaló:a pentékonterosz (latinul quinqeremis) a peloponésszoszi háború után terjedt el.egy evezőjénél volt hogy 5 ember ült.csatákban levették az árbocot és vitorlát amiatt,hogy gyorsabbak lehessenek,és a hajó könnyebben kormányozható legyen.nagy hajó volt,és ez a csatákban előnyt jelentett.

Jelenlegi állapot:2 védő hajó van (birema,gyújtó),és 1 támadó (jelző) meg 1 stabil hajó (trirema).

Leírás:a jelző mellett ez egy új főleg támadó hajó lenne.
Támadás 125
Védekezés 75
Sebesség (most omegán játszok,ami 4es,ahhoz képest írom)50.ez lenne a leggyorsabb hajó,amiatt mert volt hogy több ember ült 1 evezőnél.
Szabadnépességigény:8
Nyersanyagigény:900 fa 200 kő 750 ezüst
Akadémia 19en lehetne szerintem fejleszteni,vagy az elején,10es szinten.

Visszaélés:szerintem nincs
Vázlatrajz:nincs

Érvelés:jót tenne a játéknak egy ilyen,főleg támadó hajó.

Az ötlet megfelel a kritériumoknak?-igen
Az ötlet korábban be lett-e küldve? Úgy tudom,hogy nem.már átnéztem 2x az ötleteket.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10430

Vendég
Az ötlet korábban be lett adva, csak más volt a hajó neve.
Illetve, védőhajó volt.
Ha jól értem, a hajótípus 10%-kal lenne gyorsabb a triremánál, ugyanakkor támadóértéke megegyezni, védekezésre viszont használhatatlan lenne.
Azért, hogy akár egy 10 órás menetidő 9 órásra csökkenjen, szerinted hányan használnák?
Jelző támadóértéke egy lakosra: 20
Birema védőértéke egy lakosra: 20
Trirema jelző és támadóértéke egy lakosra: 15
Pentékonterosz támadóértéke egy lakosra: ~15,5 védőértéke egy lakosra: ~9,5
Nem sokan használnák, mert nem érné meg.
 

DeletedUser10568

Vendég
Akkor támadás lehetne 140,védelem 60.használhatóbb lenne,de ez akkor csak egy gyengébb,kisebb,de gyorsabb jelző lenne.emiatt akartam a 125-75 harci erőket.meg akkor lehetne csökkenteni a szabadnépességet 7re.vagy a sebességet növelni.
 

DeletedUser10870

Vendég
Szerintem ez a hajó inkább a szövetség magjában lenne közkedvelt.
Én a Pszi-n játszok, és a szövetségünk kezdete óta ott vagyok. Mivel terjeszkedtünk, a magban levő városokat szinte nincs is mire használjam, mert már nem tudok élni a meglepetés erejével, olyan lassan érek oda.
Én jelzőkből max. 300-at tudok kihozni, és szerintem lehetne ennek a támadóértéke egy lakosra osztva kb. 16, de lehessen kihozni belőle kb. 400-450-et.
 
Fent