[Újítás] Arany Tőzsde

Moira

Ex-CM
Az arany kereskedelem új formája az Arany Tőzsde. Kérlek titeket, hogy osszátok meg véleményetek a játék ezen új eleméről.
Köszönettel fogadunk minden visszajelzést.
 

DeletedUser10064

Vendég
Szerintem ez egy jó mód arra, hogy nyisson a játék azon játékosok felé, akik nem költenek a játékra.Bár korai még bármit is mondani erről, de szerintem ez a rendszer majd segít valamilyen szinten áthidalni a prémiumosok (P2W) és az átlag játékosok (F2P) közötti szakadékot.Jó irány! ;)
 

MC.Elek

New Member
Miért vezessük be?
Jelenleg az arany kereskedelem nagy mértékben függ a többi játékos aktivitásától, az határozza meg, hogy mennyire értékes maga a funkció.
Az új rendszertől azt reméljük, hogy a hozzáférhetőség szintjét általában növeli, így valamennyi játékos számára könnyebben elérhetővé válik az arany kereskedelem, ezzel növelve meg a világok egyensúlyát.
Én úgy látom/gondolom az arany kereskedelem nagy mértékben függ a többi játékos aktivitásától --- most is. A Grepó nyilván nem fog aranyat pumpálni a tőzsdére, (miért is csinálna konkurenciát a pénzért történő vásárlásnak, hisz azon van haszna), pusztán a tőzsdétől viszont a játékosok nem fognak több aranyat kínálni a piacon mint eddig.
A hozzáférhetőség szintje pedig nem nőtt, hanem csökkent a tőzsde kapacitás korlátja miatt.
Az viszont igaz lehet, hogy a világok egyensúlya megnövekedett (bármit is jelentse ez!), mivel minden világban be van dugulva az aranykereskedés.
smiley_emoticons_confusednew.gif
 

DeletedUser9671

Vendég
Gond, hogy nem látom kitől vásárolom meg a nyersanyagot, hisz így ellenféltől is vásárolhatom, amit nem szeretnék. Az sem igaz, hogy egyenlő az esély, hisz nincs mindenki mindig gépnél, ehhez pedig az kellene, hogy folyton figyeljük a piac állását. Inkább időzítek. A játék romlására megy.
 

DeletedUser11969

Vendég
Szerintem a hősérmékkel való kereskedelem is jó lehetne, aranyért vagy nyersanyagért cserébe.
 

MC.Elek

New Member
559291a5_o.jpeg


A tranzakciót nem engedélyezi, mert
az ajánlatnak legalább egy arany értékünek kell lenni.
Ki érti ezt?
 

MC.Elek

New Member
A PIAC most is inkább működik tőzsdeként, mint az Aranytőzsde.
A PIACon látom az összes ajánlatot és el tudom dönteni az ár-szállítási távolság függvényében, hogy melyik ajánlatot fogadom el.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser11972

Vendég
ÁÁÁ Imádom amikor egy újítás után még egy nap is alig telik el de a 2 számjegyű IQ-val rendelkező betyárok már a fórumon hisztiznek mert nem értenek valamit.
Ez a 9. éve hogy játszok és azóta körülbelül ez az egyetlen újítás ami egy szintre hozza a nem fizető játoksokat a fizető játékosokkal. Én hálás vagyok az újításért. Köszönöm szépen!
smiley_emoticons_bussi2.gif
 

MC.Elek

New Member
jeff hardy!
Feltételezem, neked 3 jegyű IQ-d van, ezért kérlek, említs meg 2 részterületet, ahol az új rendszer jobban működik, mit a régi.
Az is érdekelne, hogy az új rendszer -szerinted- mennyire érte el bevezetésének eredeti célkitűzéseit.
 

DeletedUser11972

Vendég
Ne haragudj nem sértegetésként mondtam. Nekem is 2 jegyű IQ-m van szó sincs másról.
Én sosem voltam aranyozó játékos a helytartón kívül nemigen volt bármim is aranyért. De az elárul valamit ,hogy ezzel a rendszerrel mind az 5 tanácsadót össze tudtam kaparni egy hónapra körülbelül 2 hét játékkal. Nyilván nem az a célja ,hogy milliomos legyél mert az nekik se lenne üzlet, de az olyanoknak mint én egy hatalmas felzárkózás és ez tagadhatatlan érdeme az új aranykereskedelemnek.
 

Yi57

New Member
Papa Roach

Gondolom most már te is rájöttél, hogy ez az újítás minden irányba nyit, csak éppen azon játékosok irányába nem akik nem szeretnének különösebb összegeket költeni a játékra, mert mondjuk nem engedhetik meg maguknak.

Morigen

Engem nemigazán érdekel ilyen szinten az ellenfél. Az viszont bosszantó, hogy nemtudsz például a csapattársadnak legalább a helytartó megvásárlására aranyat juttatni, avagy fordítottan, ha X okból kifolyólag én most nemtudok vásárolni, közben akcióznak rám, vagy éppen csodázunk, akkor bizony csakugyan a játék minőségére megy az egész.

jeff hardy

Igazán hálás lennék, ha kifejtenéd 2-3 mondatban, hogy szerinted ez az újítás hogyan hozza legalább fényévnyi távolságba egymástól a kifogyhatatlannak tűnő pénztárcával rendelkező játékosokat a nem, vagy nagyon keveset fizető, inkább kereskedelemből összebuherált, játék közben vért izzadó játékosokkal.

Remélem nincs tudathasadásod, és tényleg az új rendszerrel kapartál össze a tanácsadókra aranyat. Régebb müködött. Volt amikor egy új világ indulásakor náhany nap alatt meglett 400-500 arany vagy mégtöbb. Ez így a nullára redukálódott.


Nagyon egyszerü a képlet:

Aki vaskos pénztárcával rendelkezik és mondjuk csordulásig szeretne nyersanyagot vásárolni, az az eddiginél könnyedébb módon megteheti, mert kifogyhatatlannak tűnik az ajánlat (az előző piaci rendszerrel volt úgy, hogy bizony várni kellett, hogy valaki rakjon fel nyersanyagot aranyért cserében, mert alkalomadtán elfogyott).

Az aranybuherálók esélyei pedig majdnem a nullára csökkentek, lévén, hogy folyamatosan lesni kell mikor mozdul a szélcsendben a tó vize, erre meg nemigazán van ideje senkinek. Fél nap után már el is megy az ember kedve...



Szerencsétől függően az aranytojó tyúkok/kakasok elfogadták az ajánlatod, és megtörtént a kereskedelem.
Ebben az ütemben majdnem 100%, hogy csökkeni fog a játékosok száma, viszont jókora pénztárca-háborúnak lehetünk majd tanúi. Lehet, hogy 10-15-ös látszámú csapatokra redukálódnak az új világok. Majd kiderül. :)

Remélem nem okozok feszültséget sem a játékosok, sem a játékot fejlesztők körében, mert az egyszerü vélemény nyilvánításon kívül semmilyen másik mozgatórugója nincs a hozzaszólásomnak.
 
Fent