Öteletek/Mi legyen a Súgóban

DeletedUser

Vendég
Ide várjuk az elképzeléseiteket, ötleteiteket, amiket szívesen látnátok a súgóba.

- Útmutató kezdőknek (70%-ban kész, utómunkálat alatt)
- BB kód (0%)
- Városfoglalás, régi, új (20%)
- jelentések (0%)
- adategyeztetés (15%)
- Hibás linkek eltávolítása(40%)
- Kitüntetések(5%)

 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1598

Vendég
Hogy mi legyen a súgóban? Az egérrel lévő dupla kattintás:rolleyes:

Nem...

Pl. benne lehetne valami "Útmutató kezdőknek" rész (hogy a support szavával éljek), amiben a legalapvetőbb városkezdési információk (mit építsen a kezdő), fosztogatás (értem alatta a "zöldzászlós nethuszárokat a szigetek közepén": erő, hangulat)... és ami még belefér:) Csak legalább ezek legyen egy külön részbe összeszedve, mert amióta olvasgatom a fórumot, azóta már megszámlálhatatlan kérdés jött ezekkel kapcsolatban....
 

DeletedUser

Vendég
Mivel leginkább a kezdő játékosok számára készül, akik közül sokan még egyáltalán nem játszottak ilyen játékokban, a legalapvetőbb dolgokat sem ártana elmagyarázni.
Képes illusztrációval természetesen :)


- Jelentések közzétételének módja szövetségi fórumba és privát üzenetekbe
- BB kódok használata
- Leírás a Városfoglalás menetéről

- Netikett :) (Hogyan írjunk levelet játékostársainknak)
 

DeletedUser

Vendég
Első postba kiírom azokat az ötleteket, amiket mondotok, és hogy ép merre járunk vele. Pont ezzel kezdtük meg a munkálatokat, egy igazi útmutató fogunk csinálni a kezdő játékosoknak.
 

DeletedUser

Vendég
Lehetne a scriptekről is szó,
a morál kifejtése - hogy csak adott világokon van máshol csak dísz,
esetleg valami arányokat, hogy a npc falvakat meddig érdemes támadni,
annak leírása sem lenne rossz, hogy nem kiszámítható a támadás/támogatás odaérkezése +/- 30mp eltérés lehet benne,
vagy a kémkedés elindítását és az odautat nem látja akit kémlelünk,
esetleg hogy a kémkedésre nincs éjszakai bónusz
vagy még 100 más dolgot :)

Alapvetően az az illúzió él a fejemben, hogy a súgót a kezdők használják, azaz nekik kellene segíteni elsősorban. Most már vannak tapasztalt játékosok, akiktől a nem egyértelmű dolgokat meg lehet kérdezni jó esetben.
 

DeletedUser

Vendég
Újítás

A súgót nem ártana átnézni, mert egy pár helyen hibás. Példák:
-Egységek (Hiányzik erünnisz és kerberosz)
-Alapok (2.0 előtti dolgok vannak benne(a súgó állítólag 2.0-s))
-Térkép
stb...
Szóljatok, ha tévedtem!
 

DeletedUser

Vendég
A Súgó fő oldalai még a régi verzióról szólnak. Az átállás a 2.0-ra folyamatosan történik.
Az egységek listáját hamarosan frissíteni fogjuk.
Kérlek, írd le, hogy a Térkép oldalon milyen hibákat találtál!
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt Grepolis csapata!


Ma megnéztem a súgót és láttam, hogy nincs még frissitve, ezért átszerkeztettem pár meglévő képet!
A képek:
Alapnézet:
a1_2013_1_6_5dfm2dlaep.jpg


Fő irányitó panel:
a1_2013_1_6_espo75jnk6.bmp


Kaszárnya:
a1_2013_1_6_3ffn8lccoz.bmp



A képeket a Paint programmal készítettem.
Ha még kellenek képek szivesen csinálok!

Csak a Support és Moira válaszát várom!!


Üdv,
***Idegen***!
 

DeletedUser

Vendég
Elkészül a magyar nyelvű kép a fenntartás opcióhoz:

1.
a1_2013_1_7_yoqh2t8b7y.bmp


2.
a1_2013_1_7_ra51lq88gn.bmp


Ha kell még valami akkkor pirivát üzenetben vagy a játékban a Hyperborea vilgában jelezzétek..
Üdv, ***Idegen***!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9344

Vendég
Üdv!

Érdeklődnék, hogy ezt a topicot figyeli-e még a Support, és van-e még lehetőség ötletek benyújtására a wiki bővítésével kapcsolatban?

Előre is köszönöm.
iamkplus
 

DeletedUser8461

Vendég
Szia iampkus,

Minden otletet, es kervenyt szivesen latunk ebben a topicban.
 

DeletedUser9344

Vendég
Köszönöm, akkor nemsokára összeírom amit hiányolok :)
 

DeletedUser9344

Vendég
Nos...

Akkor Tisztelettel jelezném, hogy a magyar wikiben nem található semmi a Szövetségek vezetéséről.

Sok játékosnak lenne szüksége egy leírásra, mely bemutatja ezt, az egyébként nagyon fontos feladatot. Az angol wikiben található egy remek leírás Ultimate Leadership Guide néven, amely a link által is elérhető. Szeretném, ha ez magyar nyelven kikerülne a magyar wikire is.

Fordítási feladatokat már nem kell végezni, néhány hete már elkészítettem, elsősorban ide, a fórumra. A leírás itt található A vezetés kézikönyve címmel. Örömmel venném, ha ez kikerülhetne a wikbe, ezzel rengeteg játékos dolgát segítve.

Előre is köszönöm, és további sikeres munkát
iamkplus
 

DeletedUser

Vendég
Az egy nagyon hasznos leirás, sok dolgot lehet belőle hasznosítani. Azonban a wiki-ben zömmel egzakt dolgok vannak, nem pedig szubjektív, egyéni tapasztalaton alapuló leirás. Egy szövetséget sokféleképpen lehet vezetni, mindenki mást tart fontosnak. Sok egyéb dolog is befolyásolja egy szövetség vezetését, ideális tagösszetételét és a stratégiát (szerver sebessége, szövetség elhelyezkedése, konfis partnerek stb). Nincs olyan leirás ami mindenre egyformán igaz. Pont az ilyen leírásoknak jó hely ez a fórum! Mondom én is hasznosnak gondolom, de a benne lévő dolgok, nem tények.
 

DeletedUser9344

Vendég
Köszönöm az észrevételedet,azonban arra alapoztam,hogy az angol wikiben több leírás is van, ami mint mondtad szubjektív, többek közt ez is. Így, bár nálunk jelenleg csak egzakt irományokból áll a wiki, ennek nem feltétlenül kell így lennie.
 

DeletedUser8461

Vendég
A Wikiben szereplo adatok a jatekvezetestol fuggenek. Vagyis minden orszag Wiki oldalan teljesen kulonbozo adatok lehetnek, de az egyes oldalakat pontosan megszabjak, pl. Grepolympia, vagy a fontosabb ujitasok, mint pl. a Sziget kuldetesek.

Az ilyen, es ehhez hasonlo leirasokat, mint amiket iampkus is publikalt/forditott termeszetesen reszei lehetnek a wikinek, de meg kell szabni, hogy milyen hatarokon belul. Nem lehet minden leirast beleirni.

De amelyik oldal most a megfontosabb, az a Gyakran Ismetelt Kerdesek oldal, az mar nagyon megoregedett, es sok informacio hianyzik belole, annak fogod hamarosan nekiugrani, de miutan kipihentem magam olaszorszagban :)

Kerlek irjatok le, hogy ma barmilyen tovabbi otletek, vagy eszreveteletek van, a leirasokra a kesobbiekben mindenkeppen visszaterunk.
 
Fent