Összehangolt támadás

DeletedUser1598

Vendég
Mivel már elég sokan panaszkodtak, de nem nagyon láttam reakciót arra, hogy foglalkoznának-e ezzel a témával, nyitottam egy új topicot erről.

1.,Már játékon belül is a szövetségemből(és máshonnan is) sokan mérgelődtek, hogy nem lehet összehangolt támadást indítani egyes városok ellen. Ha lehetne valahogy más játékosok által egyesített sereggel támadni: tehát A és B játékos elküldi C játékosnak a seregét valamilyen erősítésféle paranccsal. Ekkor C támadásra fel tudná használni A és B játékos hadseregét és természetesen a sajátját is.

Ha ezt bevezetnék, akkor a védő és a támadó fél esélye is egyenlő lenne. Ha védekezni tudunk más játékos seregével(erősítés formájában), akkor miért nem lehet más játékos seregével támadni???

Mintha lett volna már a fórumon olyan, aki adott ilyen ötletet.

Ha már a játékban van "szövetség" fogalom, akkor ne csak védekezni lehessen egy szövetséggel együtt, hanem támadni is. Valamivel nagyobb harcok lehetnének a játékban.

Kérem a Tisztelt fejlesztőket/moderátorokat, hogy egy olyan ötletet, ami már minden ilyen építkezős stratégiai alapú játékban is megvan, és elég sokan, már szinte könyörögnek érte, be lehetne tenni a játékba. Szerintem elég sokan örülnének neki...



2.,Természetesen azt is be lehetne vezetni, hogy a csaták ne egy pillanatig tartsanak, hanem valamivel több ideig, és be lehessen csatlakozni a harcba, mind a támadó, és mind a védő fél javára.

Köszönöm, ha végigolvassátok...
 

DeletedUser

Vendég
Már bocsi, de gyönyörű, másodpercre összehangolt szövetségi szintű támadásokat tudunk indítani (és khm... kapni is). Elég aktív játékos legyen a szövetségben, és akkor nincs ezzel gond :)
 

DeletedUser1598

Vendég
De akkor az is külön támadásoknak számít. Ha viszont egyesíteni tudnánk a seregeket, a veszteség is kevesebb lenne. Nem mindegy, hogy 100x támadnak meg egy várost 1 parittyással, vagy 1x 100 parittyással. A veszteség más arányú lesz... Ezt akartam valahogy kifejteni...
 

DeletedUser

Vendég
Majd most megint kapok a pofámra, de nem baj.
Sokan, sokszor felvetették már ezt az ötletet, és nem véletlenül lett lehurrogva, elutasítva.
Kezdjük a közhelyekkel:
Ez nem "építkezős" játék, hanem stratégiai. Fontos eleme a stratégia, a taktika, a harc, a nyersanyag gazdálkodás, és az építkezés is.
Ez egy kényes egyensúlyú rendszer, egy ilyen mérvű beavatkozással teljesen felborulna. Ezért nem teszik bele. Az már egy másik játék lenne.
Nincs minden más játékban sem ilyen, csak néhányban, azok jelentősen eltérnek ettől.
A "rengetegen könyörögnek érte" mondatodat átgondoltad? Mennyi lehet az a rengeteg? Egy biztos: a mostani rendszerben sikeres játékosok kézzel lábbal hadakozni fognak egy ehhez hasonló, mély változtatás ellen.

És tegyük fel megvalósul az ötleted. Hogyan osztod el a támadó harci pontokat?
Amelyik játékban van ilyesmi, azokban nem a harci pontod határozza meg az előrejutásodat.
 

DeletedUser

Vendég
De akkor az is külön támadásoknak számít. Ha viszont egyesíteni tudnánk a seregeket, a veszteség is kevesebb lenne. Nem mindegy, hogy 100x támadnak meg egy várost 1 parittyással, vagy 1x 100 parittyással. A veszteség más arányú lesz... Ezt akartam valahogy kifejteni...

Kis matek, és a veszteségek minimalizálhatók. Az egyes egységek különböző harci értékekkel bírnak, a támadókat jól megválasztva, sok szimulációval, némi gondolkodással a támadó oldalon több harci pontot lehet összeszedni összesen mint védő oldalon :) Jó, igaz: a védő harci pontok egy embernek mennek, a támadók megoszlanak.

Lényeg: jól van ez így. Mondom ezt nem túl sikeres játékosként.
 

DeletedUser

Vendég
szerintem is jol van ez igy martcsak azert is mert igy kivan zarva az esetleges szemelyes bosszu.vagyis nem lehet azt csinalni hogy gyere laci verjuk jol a belat mert nem adott katonat.Ezzel ez a verzio szerintem halist. ki van csukva.
 

DeletedUser

Vendég
Ha ezt bevezetnék, akkor a védő és a támadó fél esélye is egyenlő lenne. Ha védekezni tudunk más játékos seregével(erősítés formájában), akkor miért nem lehet más játékos seregével támadni???

Taktika. Minden falut nem lehet bevédeni. Utálnám, ha olyan egyszerűen szét lehetne csapni egy várost, mint ahogy leírtad...

2.,Természetesen azt is be lehetne vezetni, hogy a csaták ne egy pillanatig tartsanak, hanem valamivel több ideig, és be lehessen csatlakozni a harcba, mind a támadó, és mind a védő fél javára.

Egy másik szigetes játékban már van ilyen és ott se jött be (Nekem legalább is..).
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2351

Vendég
nagyon jo otlet.Miert nem let edig megcsinalva?????:(:(:(
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem se jo otlet centralizalt tamadast implementalni a jatekba, mert az en velemenyem szerint mas gyengebb jatekosok latnak a karat. Kepzeld el, belep egy uj jatekos, es mire nagy nehezen 2honap alatt felepit egy varost akar egy kisebb szoviben a nagyoknak elegendo lenne egy icipici tamadast inditani (pl. egy kozeli falubol 500.000 katona), es esely sem lenne kivedeni. Ez igy jo ahogy van. Allandoan kemkedni kellene, hol kezdenek katonakat koncentralni. A jatek erteket vesztene es szerintem a veget is

es ezt jol tudjak a tervezok is :)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem se jo otlet centralizalt tamadast implementalni a jatekba, mert az en velemenyem szerint mas gyengebb jatekosok latnak a karat. Kepzeld el, belep egy uj jatekos, es mire nagy nehezen 2honap alatt felepit egy varost akar egy kisebb szoviben a nagyoknak elegendo lenne egy icipici tamadast inditani (pl. egy kozeli falubol 500.000 katona), es esely sem lenne kivedeni. Ez igy jo ahogy van. Allandoan kemkedni kellene, hol kezdenek katonakat koncentralni. A jatek erteket vesztene es szerintem a veget is

es ezt jol tudjak a tervezok is :)

azért az 500000 túlzás, mivel maximum ~3000-3300 lakosságnyi egységet tudsz építeni városonként, sok nem is egy lakost foglal és ha nem szigeten belülről jön, hajók is kellenek.
a többiben igazad van.
 

DeletedUser

Vendég
de ő úgy értette, hogy például valakinek van 20 városa és ha abból mindenhonnan küldene egységeket vagyis egyesítené, akkor úgy jönne össze atz 500.000 fő, de azért ez elég kegyetlen lenne:p
 

DeletedUser

Vendég
azért még abból sem. de a szemléltetéshez tényleg elég jó.
jogos
 

DeletedUser

Vendég
hát ez csak akor lenne jó ötlet ha a tanya népeség korlátját is megszüntetnék ami elképzelhetetlen. Adig a támadóhoz bilene az elöny és a kicsik és a nyagok közti erő visszony tovább nő :eek: ez meg nem épen a legjobb ahol a kissebek nincsenek egy nagyobb szövetségben
 

DeletedUser

Vendég
fúj

szerintem is rossz ötlet tényleg rossz lenne ha felépítek egy várost erre meg megtámadnak és annyi lehet kezdeni erőről :mad:
 
Fent