Építési idők

DeletedUser

Vendég
Csupán kíváncsiságból a Pín elkezdtem írni az időket, igényelt nyersiket, ilyesmik. Aztán lett egy második városom, és máris nem értem a dolgot: egyes épületeknél ugyanakkora szenátusnál ugyanannak a felépítése többször annyi időbe telik, miközben más épületek ideje klappol. (Mellékesen a wikiben lévő adatokkal egyik sem korrelál, és nem, nem a világ sebessége miatt...) A szükséges nyersik, a fejlsztések, toborzások, hajóépítések ideje (adott szinten) passzol, azok a wikiben is többnyire jók (egy-két elütést leszámítva), de az építési idők, nos, az valami varázslat...

Akkor hogy is van ez? Bug vagy fícsör?
 

DeletedUser8461

Vendég
Tiszteletem pégé,

Nem tudom pontosan, hogy ez e a hiba, de a wikin a szenatus 1-es szintjen ertetodnek az epitesi idok, es egy fejlesztes megletet sem tartalmazzak.
 

DeletedUser

Vendég
Nem ez az eltérés oka. Utánaszámoltam. De ha ez is lenne, kicsit különös, hogy ugyanolyan szenátusnál ugyanaz a templomszint egyszer 20 perc, másik városban 1 óra+. A nyersik legalább stimmelnek, de a wikin megadott idők sehogysem jönnek össze...
 

DeletedUser8461

Vendég
pégé, igazad van.

A wikiben az adatok mást mutatnak, olykor 40x többet is. Köszönöm az észrevételt, és kijavítom :)
 

DeletedUser

Vendég
Én köszönöm a figyelmességet :)

A templom építési ideje is úgy alakul, mint a termelése? vagyis hogy az egyazon istenhez tartozók szintjei összeadódnak...
 

DeletedUser8461

Vendég
A templom építésének ideje a szerver sebességétől, a szenátus szintjétől, és az emelő fejlesztés meglététől függ.

Ha több városban is ugyan az az istened, akkor a játék egy közelítő értéket számít. Vagyis ha az egyik városodban jönne 7 áldás, ami legyen zeusz, a másikban 8, ami legyen athéné, és te mindkettőnél zeuszt szeretnél, akkor nem 15 jön, hanem csak ~10.
 

DeletedUser

Vendég
Ö, izé, igen. Erre gondoltam. Tehát akkor nagyon konkrétan a következőt jegyeztem fel:
Pí, valamkor két hete:
1. város: szenátus 16, templom 3. A 4. szint (nyersi mint a wikin) 0:23:56
Pár napja hódítás, történetesen ott ugyanaz az isten:
2. város: szenátus 16, templom 3. A 4. szint (nyersi mint a wikin) 1:06:30
Kicsit később:
1. város: szenátus 20, templom 3. A 4. szint (nyersi mint a wikin) 0:20:19
2. város: szenátus 20, templom 3. A 4. szint (nyersi mint a wikin) 0:56:26
:O

Városfallal is lehet valami, bár a második falat sajna korábban kellett felküzdenem. Mindenesetre gyanúsan nagy a különbség:
1. város, szenátus 25 (wiki szerint 45.0%) -- városfal 7 szintje: 0:17:25 -> 0:38:42,22 * 3 = 1:56:07
2. város, szenátus 20 (wiki szerint 58.4%) -- városfal 7 szintje: 0:36:12 -> 1:01:59,17 * 3 = 3:05:57
A wikin 3:06:22 van megadva alapesetnek. A kerekítésekkel a második eltérés még talán magyarázható, de az első akkor is túl gyors.

Viszont pl. spec épületek ideje nagyon pontosan ugyanaz, minden szenátusszintnél. Mindegy, már nem írom...

Ja, emelőre fp-t nem pazarlok, építésgyorsító szigetküldetésem nem volt...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8461

Vendég
Emelőre én sem.

Az az igazság, hogy a wikinek az épületekre voatkozó része utoljára 2010-ben volt frissítve, és nem is tudom, hogy ez az építési idő megjelenítése fontos-e, mert senkinek sem 1-es a szenátusa, és akkor onnantól kezdve már értelmetlen. Azon is gondolkodtam, hogy írok rá egy programot, amivel be lehetne állítani hogy hányas sebesség, hányas szenátus, és ahhoz generálja az időt a wiki.
 

DeletedUser

Vendég
az építési idő megjelenítése fontos-e ... írok rá egy programot, amivel be lehetne állítani hogy hányas sebesség, hányas szenátus, és ahhoz generálja az időt a wiki.

Nem meghatározó. A döntést úgyis prompt hozza meg az ember, hogy akkor most inkább falat vagy sereget. Adott helyzetben a szenátusnak, a kaszárnyának és a kikötőnek egyszerre nyitva lévő ablakok jelentenének nagy segítséget. A prémium még mindig kényelmesebb maradna a több város áttekintése miatt, meg akkorák ezek az ablakok, hogy lehetetlen egymás mellé tenni őket... Akik még csak ismerkednek a játékkal vagy szeretnek jó előre tervezni, azoknak lehet hasznos, ha van program. A sebesség beállítását talán a legegyszerűbb világ kiválasztásával lenyíló listából.

De a problémám továbbra is az, hogy hogyan fordulhat elő ugyanabban a világban ugyanarra az építésre ennyire eltérő adat két városban. Van a kezdőknek (első városra) valami kedvezmény? Vagy az időközbeni frissítésekkel változtak az építési idők?
 

DeletedUser8461

Vendég
Nem tudok választ adni a kérdésedre, szerintem nyiss egy Szupport jegyet, és a szupport talán el tudja magyarázni.
 

Moira

Ex-CM
Az áldás termelés nem lineáris, mindig össztemplom szintet néz, vagyis a fenti példa tekintetében, ha egyik helyen 7, a másik helyen 8-as templomod van, és úgy döntesz, hogy mindkettő egy istent fog imádni, az olyan, mintha összesen (7+8), tehát 15 szintnyi templomod lesz.

Azonos áldás termelésed van, ha egy városban van 15 szinted, vagy ha két városodban van 7-8 szint megoszlásban.

A súgó építési idejei teljesen rosszak, ugyanis még a régi értékeket mutatják. A ~2.30-as verzió óta a játék tervezők elkezdték áttekinteni az épületek hasznosítási módozatait és a játékosok szokásait, valamint azt, hogy az egyes épületek/egységek mennyire töltik be a nekik szánt játék tervezői funkciót. Ennek a folyamatnak az eredménye például az isteni küldött, vagy az épületek nyersanyag és építési idejének módosítása. Azonban amikor ez a lépés történt és azóta is, nagyon sok fejlesztés és újdonság került be a játékba, így nem volt módunk még frissíteni a súgó vonatkozó részét. Konkrétan az a feladat, hogy a 0-ról indulva ismét megnézzük az építési időket és kitöltsük az üres táblázatokat. Köszönjük a megértést.

 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Köszönöm, értem, csak nem ez volt a kérdés. Tehát:

Hogyan lehetséges, hogy ugyanakkora szenátus mellett ugyanazon épület ugyanazon szintjének az építési ideje jelentősen eltérő egy másik városban?
 
Fent