Árengedmény a kalmárnál

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló
A kalmár rájött, hogy ha minden termékét el szeretné adni akkor engedményeket kell adnia. =)

Jelenlegi állapot
Jelenleg nincs ilyen funkció.

Leírás
Ha valaki a kalmárnál egy bizonyos termékből az összeset megveszi, akkor a kalmár egy másik terméket is ad olcsóbban.
pl: Ha a kalmártól megvenném az összes hoplitát (tehát a csúszkát beállítom 10-re), akkor megjelenik a hopliták képében egy kis "+" gomb. Erre rákattintva, egy legördülő listából ki tudok választani egy másik terméket a hajóról, jelen esetben egy katapultot aminek az eredeti ára 5400 lenne, De az összes hoplitával együtt csak 5000.
Ha kiválasztottam az engedményes terméket, hozzáírja a végösszeghez és a pipával már meg is vehetem a megbeszélt áron.

Visszaélések megelőzése
Nem hinném, hogy visszaélésre ad lehetőséget.

Vázlatrajzok
http://kepfeltoltes.hu/130310/_zletpolitika_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Érvelés
A játékosok örülnek ha olcsóbban kapnak meg valamit, a kalmár pedig örül, hogy több terméket adott el. =)
Ezen kívül a játékbeli üzletelésnek ad egy valóságalapot, hiszen az életben is rengeteg helyen lehet alkudozni.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem
 

DeletedUser

Vendég
Rosszul fogalmaztam. Nem összes hoplitával együtt 5000, hanem ha megveszem az összes hoplitát az eredeti áron, akkor egy katapult csak 5000.
 

DeletedUser

Vendég
Szerinjtem Velerios maga az árengedmény. Semmi nem elég?
 

DeletedUser

Vendég
pégének igaza van. A főníciai kalmár már így is általában a legjobb ajánlatokat adja. Ha ennyi nem elég, ami most van, hasonlítsd össze azt a tíz hoplitát: nézd meg mennyiért kapod kalmárnál és mennyiért állítod elő. Azért hatalmas különbség van!
 

DeletedUser

Vendég
3370 ezüst az áruk. A kaszárnyában 1500 ezüstért és 750 kavicsért kapom őket. Az egyetlen amire jó a kalmár, hogy drágábban kapod meg az árut viszont azonnal.
Nem azt mondom, hogy ingyen adja az árukat. Hanem ha megveszed az összes hoplitát ANNYIÉRT AMENNYIÉRT KÍNÁLJA MOST, egy másik terméket is vásárolhatsz nála olcsóbban.
 

DeletedUser

Vendég
Azért az a MOST egy elég komoly érték eben a játékban (is), a plusz költség ennek az ára. Hasonlót (mármint időt) aranyakért lehet vennni, amikor felezed a kiképzési időt. Azon felül a nyersiket nagyjából zéró eséllyel kapod meg ennyiért a piacon. Azzal, hogy a kalmár játékosonként, és nem városonként érkezik napi egyszer, némi előnyt jelent a kezdőknek, a gyengébb játékosoknak. Viszont az általad javasolt könnyítés elsősorban azoknak kedvezne, akik előrébb vannak, nagyobb készleteket tudnak felhalmozni. Ha nem is nullázná le, de mindenképp gyengítené az esélyegyenlőséget. Szerintem.
Szóval Velerios maga az ajándék, mindennapi meglepi, amivel szemben nem illik telhetetlennek lenni...
 
Fent