A pontok

DeletedUser

Vendég
Üdv,új vagyok a játékban,így segítséget kérnék!A kérdésem miért kapjuk a pontokat?
 

DeletedUser

Vendég
Minden épület megépítéséért pontokat kapsz. Amint az épület elkészült, a pontokat a rendszer jóváírja, a ranglista helyezetedet és összpontszámodat újraszámolja (max. 15 percen belül). Viszont nem jár pont az egységekért és a fejlesztésekért.[...] Egy teljes mértékben felépített város max pontszáma 13716.
by: WikiGrepolis
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Wiki Grepolis lapon van ponttáblázat, az épületek felhúzásáért és fejlesztééséért kapsz pontokat.
 

DeletedUser

Vendég
bár ez kicsit megszaporítaná a pontokat,a legjobb mégis az,ha az elköltött nyersanyag után kapunk pontot,szerintem...vagy legalább kapjunk a katonákért és fejlesztésekért is
am azért jó ha az elköltött nyersi után kapjuk,mert így egyrészt jobban muattja,ki a jobb,másrészt nincs maximalizálva az elérhető pontszám egy-egy városban
 

DeletedUser

Vendég
A fejlesztésért járó pontot, arra értettem ha egy épületet magasabb szintre fejlesztesz, és azért is jár jár pont, csak kevesebb mint a létrehozásáért..
 

DeletedUser

Vendég
bár ez kicsit megszaporítaná a pontokat,a legjobb mégis az,ha az elköltött nyersanyag után kapunk pontot,szerintem...vagy legalább kapjunk a katonákért és fejlesztésekért is
am azért jó ha az elköltött nyersi után kapjuk,mert így egyrészt jobban muattja,ki a jobb,másrészt nincs maximalizálva az elérhető pontszám egy-egy városban

Ezt te sem gondolhatod komolyan...
 

DeletedUser

Vendég
Szia szdik570!

A többieknek az a baja az előző bejegyzéseddel,hogy gondoloj bele menni pontja lenne a játékosoknak,HA az elköltöt nyersi után kapnánk pontot.A szerver else birná tárolni az a sok számot,mert ugye bár később lesz,olyan játékos akinek 1000 faluja lesz.

Ha nyersire pontoznának,akkor mennyi pontot is kapna az 1000 falu után a játékos?

Illetve ez a játék a harcról szól és nem arról,hogy békében éljenek a játékosok egymás mellett.Nem kell kimaximálni a falukat,inkább csak azokat kell kiépíteni,ami fontos és a többi hely maradjon katonának!
 

DeletedUser

Vendég
igen,tudom...
de vegyük a zandagortot(ha ez nem számít reklámnak),ott bizony több milliárd pontjaik voltak/vannak a játéksooknak,hát méga szövetségeknek! mi voltunk a 2. legnagyobb szövetség,(a végére a legnagyobb)és majdnem elértük az 1.000.000.000.000 pontot!
ott nem volt ebből gond,főleg,hogy akár egy flottában nem volt ritka a több-tíz,több-száz millió hajó sem..és a másik,épp ezaz,harcolni kell,a katonáknak kell a hely meg minden,nem kell kimaxolnia városokat
hát először is elég nagy baj,hogy lesz olyan,akinek 1000 faluja van,valszeg amint túl kell lépnem a 10-et(rákényszerülök ha az élmezőnyben akarok maradni),abbahagyoma játékot.
szóval a katonákról...így akár egy sima alig néhányezer ponttal rendelkező játékosnak lehet a legnagyobb serege,mert neki csak tanyái vannak,de ezt a pont nem mutatja,pedig ő a legerősebb...én különösen az a típus vagyok,aki nem szereti a nagy számokat a játékban.de ebben az egy esetben csak annak látom értelmét,ha a pontszámítás az elköltött nyersanyaggal van arányban,akár annak tizede,vagy százada..remélem értitek..
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Először is. Én úgy gondolom, hogy a pontrendszer az csak egy adat, amire felvághatunk, de mint ahogy te is mondod a pont nem függ az adott játékos erejétől. Fogd fel úgy a dolgot, hogy a pontok nem a játékos erejét mutatják, hanem a városának a kulturális értékeit. Szerintem éppen az a jó, hogy egy kis falucska is képes megszégyeníteni egy nálánál jóval nagyobb várost is, ha az nem elég felkészült.

Másrészt pedig felesleges a pontrendszer átalakításán elmélkedni, ugyanis valószínűtlen hogy esetleg csak meg is forduljon az InnoGames fejében, hogy változtasson ezen.
 

DeletedUser

Vendég
Szia szdik570!

A többieknek az a baja az előző bejegyzéseddel,hogy gondoloj bele menni pontja lenne a játékosoknak,HA az elköltöt nyersi után kapnánk pontot.A szerver else birná tárolni az a sok számot,mert ugye bár később lesz,olyan játékos akinek 1000 faluja lesz.

Ha nyersire pontoznának,akkor mennyi pontot is kapna az 1000 falu után a játékos?

Illetve ez a játék a harcról szól és nem arról,hogy békében éljenek a játékosok egymás mellett.Nem kell kimaximálni a falukat,inkább csak azokat kell kiépíteni,ami fontos és a többi hely maradjon katonának!

Mas jatekban van flotta pont is es ha zuzzak esik a pont is a dolog megoldhato bocs es szinten van fejlesztesert is
 

DeletedUser

Vendég
Emberek. Ez nem más játék. Nem Ikariam, nem KH, nem stb.

Ez a Grepolis a saját szabályaival. Épp ez tetszik nekem benne, hogy nem pont olyan a harcrendszere, a pontrendszere, a stb. mint az említett játékoké, hanem ebből is találsz belőle valamit, meg abból is. És vannak olyan dolgok amik újak, amik nincsenek benne másban, vagy nem úgy működnek mint más játékban. Számomra pont ez benne a vonzó. A felfedezés élménye és hogy nem azt találom mint más játékokban.

Itt elfogadom a dolgokat úgy ahogy vannak. Ha erre meg arra vágynék ami itt nincs, de van máshol akkor átmegyek oda és játszok ott.

Ez az én véleményem. Összefoglalva. Felesleges sopánkodni azon, hogy mi hogyan van máshol és az hú de milyen jó. Fedezzétek fel ennek a játéknak a szépségeit és fogadjátok el úgy ahogy van. Mert szerintem ez egy nagyon frankó kis játék lesz. Úgy érzem ez egy új színfolt lesz a hasonló jellegű játékok között. Szóval ismerkedjetek meg vele és lássátok meg benne a szépet, a jót. Ha meg nem jön be akkor lehet menni máshová. Úgy sincs olyan játék amelyik mindenkinek teccene.

Persze különböző aprócska kényelmi funkciók ha megjelennek a játékban az nem lesz majd gond, de egyenlőre nekem így is frankó.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
egyetértek az előttem szólóval
de javítani mindenen lehet
 

Moira

Ex-CM
Csatában, ha ellenséges játékosok városainak egségeit legyőzöd, vagy ők győznek le téged. A katonák számától és fajtájától függően növekszik a harci pontod. Ezt az agóra - kultúra oldalon könnyedén meg tudod nézni.

Az eddig legyőzött ellenségeidet, ill elvesztett egységeidet pedig a városfalra kattintva tudod megnézni.
 

DeletedUser

Vendég
Hogy lehet hogy van akinek már van harci pontja, amikor egymást még nem tudjuk támadni?

tegnap este lement nagyon a hangulata az egyik farmomnak és beleszaladtam a védőibe. Sajnos:(

de azokért nem kaptam pontot.
 
Fent